Dekoracje dla dzieci: jak stworzyć normalny pokój dla dzieci?

Dekoracje dla dzieci: jak stworzyć normalny pokój dla dzieci?

Celem przedszkola jest miejsce, w którym dzieci bawią się, angażują się i śpią. Ale najczęściej okazuje się, że gdy rodzice w domu – dzieci starają się być bliżej. A gdy nie ma rodziców, dzieci są w tym samym miejscu, co telewizor lub komputer. Jak wyposażyć pokój dla dziecka tak, aby dziecko (mówiące o dziecich od jednego do dziesięciu lat) chciałoby tam zostać?
Dekoracje dla dzieci: jak stworzyć normalny pokój dla dzieci?

Jest to osobny pokój, w którym dziecko kupuje specjalne meble, naprawia. Wielu tworzy kolorowe dziecięce wnętrze. I są zaskoczeni tym, że te inwestycje nie są zainteresowane dzieckiem. Ale powody, dla których dziecko nie lubi swojego pokoju, może nie zależeć od jej projektu.

Po pierwsze, dzieci są ciekawskie.

Najmniejsze interesujące jest wszystko, co jest dostępne do zbadania. Starsze dzieci nie są obojętne na zawartość szuflad i szafek w całym domu. Pobyt w pokoju jest nudny.

Po drugie, dzieci potrzebują komunikacji.

Nawet jeśli bracia i siostry są parami – najbliżsi i konieczni są wszyscy rodzice. Chcą być blisko nich, mówić, robić coś wspólnego. Jest to szczególnie ważne, gdy nie ma wystarczającej uwagi mama lub tata. Po przyjaznej rozmowie lub spacerze razem, znajdą się, niż się zajmują.

A jeśli to dla nas ważne, „gdzie” dokładnie dzieci będzie w tej chwili, zwrócimy uwagę na sytuację w pokoju dla nich przeznaczonym. W tym celu pamiętamy, jakie dzieci lubią. Na przykład, dlaczego w dużych salach gier można spędzić więcej niż godzinę.

Dzieci nie lubią statycznych przedmiotów – wszystko, co się rusza, poruszają się. Dziecko do trzech lat jest ważne tylko po to, aby dowiedzieć się ich możliwości – czy fotel lub krzesło idzie daleko. Przedszkole i gimnazjum z dostępnych mebli tworzą przestrzeń do zabawy – samochody, pałace, a nawet statki kosmiczne.
Dekoracje dla dzieci: jak stworzyć normalny pokój dla dzieci?
Zdjęcie: Depositphotos

Dlatego uwzględniamy mobilność tego, co wyposażone jest w meble dla dzieci. Te same pudełka dla zabawek szukają silnego i zamkniętego – lubią grać jako świetny projektant. Stół i krzesła dla dzieci w wieku przedszkolnym wyglądają jak klocki. A po malowaniu lub po prostu usiąść, muszą być umieszczone jedna na drugiej, dodając poduszki.

Zaznacz także część ściany na rogu sportowym. To dla dzieci nie tylko okazja do silniejszego fizycznie, ale także miejsca na gry. Są pierścienie, schody, kołowroty i liny, dzieci naprawią je na swój sposób.

Dziecko rozumie słowo „moje”. Dlatego każdemu z dzieci przypisuje się osobisty, własny narożnik, nawet we wspólnym dziecku. W pobliżu miejsca, w którym dziecko spania lub zajęte, dodawane są półki, małe pudełka i przegródki na zawiasach.

Postanowiliśmy sobie z tym poradzić. Chłopcy robią swoje tajne miejsca tam i układają kolekcje. Dziewczyny lubią udekorować i ozdobić wszystko.
Dekoracje dla dzieci: jak stworzyć normalny pokój dla dzieci?
Zdjęcie: Depositphotos

Nie zapominaj też o przytulności. To jest w tym pokoju będzie szukał dzieci, bo przy okazji, często biegać do kuchni – w wielu apartamentach jest najcieplejsze miejsce. A w celu stworzenia przytulnej szkółki, będziemy używać:

zdjęcia rodzinne, rysunki, rzemiosło;
tkaniny – miękkie zasłony, narzuty na łóżku, zasłony lub zadaszenia nad nimi;
słabe oświetlenie, zwłaszcza w czasie, gdy dzieci zasną.

Aby skorzystać z tej porady, nie musisz zaczynać naprawy Banaby. Wystarczy zrozumieć i kochać twoje dzieci. W ten sposób tworzymy dla nich piękną i ukochaną przestrzeń.

Reklamy